Levent Kırca

28 Eylül 1950 tarihinde Ladik, Samsun’da dünyaya geldi. Aydınlık Gazetesi yazarlığı ve Vatan Partisi’nin Merkez Yürütme Kurulu üyeliği yapan oyuncunun iki tane ilk eşinden, ikisi de Oya Başar’dan olan 4 çocuğu vardır.

Levent Kırca, Oya Başar ile iki defa evlense de evlilikleri devam etmedi. İlk kez Ankara Devlet Tiyatrosu’nda sahneye çıkan başarılı oyuncu, Ankara Birlik Tiyatrosu ve Halk Oyuncuları’nde görev aldı. Oya Başar ile birlikte “Güzel ve Çirkin” ve “Sefiller” adlı oyunları sergiledi. İşte, Levent Kırca hayatı, biyografisi…LEVENT KIRCA KİMDİR?Kırca, 28 Eylül 1950 tarihinde Ladik, Samsun’da dünyaya geldi. Aydınlık Gazetesi yazarlığı ve Vatan Partisi’nin Merkez Yürütme Kurulu üyeliği yapan oyuncunun iki tane ilk eşinden, ikisi de Oya Başar’dan olan 4 çocuğu vardır.

İlk kez 1964’te Ankara Devlet Tiyatrosu’nda sahneye çıkan Levent Kırca, Ankara Birlik Tiyatrosu ve Halk Oyuncuları’nda çalıştı. Nasreddin Hoca, Oyun Treni, Siz Olsaydınız Ne Yapardınız?, Bu Oyun Nasıl Oynanmalı?, Sağlık Olsun!, Ne Olur Ne Olmaz? gibi televizyon dizilerinin yapımcılığını üstlendi. 1978’de Altınşehir adlı filmle sinemaya adım attı. Ne Olacak Şimdi? ve Mavi Muammer adlı filmlerde oynadı. Hodri Meydan Topluluğu adlı Tiyatro Grubu’nu kurdu.

Scroll to top