Bekir Çiçekdemir

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, yönetmen, yazar. 25 Ocak 1978, Adana doğumlu. Hacettepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu.

1993’ten itibaren Adana’da Kent Tiyatrosu’nda tiyatro yaşamına başladı. Bekir Çiçekdemir’in sahneye ilk çıkışı Adana Seyhan Belediyesi Tiyatro topluluğunda Red Kit ve Daltonlar oyunuyla olmuştur. 1996 yılında Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde okumaya başladı. Aynı yıl okulun tiyatro kolunda görev aldı.

1997 yılında Adana Devlet Tiyatrosu’nun Üçkâğıtçı ve Kanlı Nigar oyunlarında görev aldı. 1999 yılına kadar Seyhan Belediyesinde oyuncu ve teknik ekip olarak çalışmaya devam etti. Aynı yıl Ziraat fakültesini son sınıfta bırakıp, Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’ne girdi. 2001 yılında Hacettepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’ne yatay geçiş yaptı ve 2003’te mezun oldu. Aynı yıl İstanbul’a geldi. Tiyatro Kare’de Can Doğan, Nedim Saban ve Fatih Gülar’ın yönettiği ”Üç Çocuk” oyununda oynadı ve televizyon işlerinde çalıştı. Bekir Çiçekdemir, 2012 yılında Karaoğlan filminde Vepko rolü ve Turgut Özakman’ın senaryosunu yazdığı Çanakkale 1915 filminde rol aldı.

Şimdiye dek 27 film ve dizide rol alan Bekir Çiçekdemir, son oynadığı dizilerden Servet dizisinde Cafi karakterini canlandırdı. Dizide bu rolüyle son derece yöresel, dünya tatlısı, sempatik bir adamdır. Kısa bir süre önce ayrıldığı Gönül’e deliler gibi âşıktır.

Scroll to top